Opel Vectra B CC (facelift 1999) 1.6i 16V (101 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Vectra |
| Nesil | Opel Vectra B CC (facelift 1999) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6i 16V (101 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ocak, 1999 yıl |
| Son üretim yılı | Ocak, 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.4 Lt/100 km
31.79 US mpg 38.17 UK mpg 13.51 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 178 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 193 km/saat 119.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 2 |
| Ağırlık/güç oranı | 12 Kg/bg, 83.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.1 Kg/Nm, 123.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 101 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 63.2 bg/Lt |
| Tork | 150 Nm @ 3600 dev/dak 110.63 lb.-ft. @ 3600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | X16XEL |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79 mm 3.11 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.5 mm 3.21 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.25 Lt 3.43 US qt | 2.86 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1215 Kg 2678.62 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1745 Kg 3847.07 lbs. |
| Azami yük | 530 Kg 1168.45 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 480 Lt 16.95 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 790 Lt 27.9 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4495 mm 176.97 in. |
| Genişlik | 1707 mm 67.2 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1841 mm 72.48 in. |
| Yükseklik | 1425 mm 56.1 in. |
| Dingil Mesafesi | 2637 mm 103.82 in. |
| Ön tekerlek izi | 1484 mm 58.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1487 mm 58.54 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yay |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |