| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Vivaro |
| Nesil | Opel Vivaro B |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 CDTI BiTurbo (140 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2014 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 9 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.9 Kg/bg, 84.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.9 Kg/Nm, 204.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 87.6 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 1750 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor Modeli/Kodu | R9M-450 |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.7 mm 3.14 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.1 mm 3.15 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.4:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9.5 Lt 10.04 US qt | 8.36 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1665 Kg 3670.7 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2960 Kg 6525.68 lbs. |
| Azami yük | 1295 Kg 2854.99 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1000 Lt 35.31 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3200 Lt 113.01 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4998 mm 196.77 in. |
| Genişlik | 1956 mm 77.01 in. |
| Yükseklik | 1971 mm 77.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 3098 mm 121.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1615 mm 63.58 in. |
| Arka tekerlek izi | 1628 mm 64.09 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |