| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Opel |
| Model | Vivaro |
| Nesil | Opel Vivaro C Combi M |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0d (122 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2019 yıl |
| Son üretim yılı | Eylül, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 8 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.2-6.4 Lt/100 km
37.94 - 36.75 US mpg 45.56 - 44.14 UK mpg 16.13 - 15.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.2-5.4 Lt/100 km
45.23 - 43.56 US mpg 54.32 - 52.31 UK mpg 19.23 - 18.52 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 148-150 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-TEMP |
| Ağırlık/güç oranı | 15.1 Kg/bg, 66.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 184.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 122 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.1 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | D20DTL, DW10FEU |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1845 Kg 4067.53 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2810 Kg 6194.99 lbs. |
| Azami yük | 965 Kg 2127.46 lbs. |
| Bagaj hacmi en fazla | 4200 Lt 148.32 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| AdBlue tankı | 22.5 Lt 5.94 US gal | 4.95 UK gal |
| Tavan Yükü | 150 Kg 330.69 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 2300 Kg 5070.63 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 92 Kg 202.83 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4956 mm 195.12 in. |
| Genişlik | 2010 mm 79.13 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2204 mm 86.77 in. |
| Yükseklik | 1905 mm 75 in. |
| Dingil Mesafesi | 3275 mm 128.94 in. |
| Ön tekerlek izi | 1627 mm 64.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1600 mm 62.99 in. |
| ön çıkıntı | 878 mm 34.57 in. |
| arka çıkıntı | 803 mm 31.61 in. |
| En az dönüş açısı | 12.9 m 42.32 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 106T |
| Jant Boyutu | 7J x 16 |