| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 307 |
| Nesil | Peugeot 307 CC |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 i 16V (136 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2003 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe - Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 13.1 Lt/100 km
17.96 US mpg 21.56 UK mpg 7.63 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.4 Lt/100 km
36.75 US mpg 44.14 UK mpg 15.63 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.9 Lt/100 km
26.43 US mpg 31.74 UK mpg 11.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 211 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.7 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.7 saniye |
| Maksimum sürat | 204 km/saat 126.76 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 91.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.9 Kg/Nm, 127.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.1 bg/Lt |
| Tork | 190 Nm @ 4100 dev/dak 140.14 lb.-ft. @ 4100 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RFN EW10J4 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1493 Kg 3291.5 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1865 Kg 4111.62 lbs. |
| Azami yük | 372 Kg 820.12 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 205 Lt 7.24 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 350 Lt 12.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 730 Kg 1609.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4349 mm 171.22 in. |
| Genişlik | 1759 mm 69.25 in. |
| Yükseklik | 1417 mm 55.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2608 mm 102.68 in. |
| Ön tekerlek izi | 1497 mm 58.94 in. |
| Arka tekerlek izi | 1506 mm 59.29 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |