| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 307 |
| Nesil | Peugeot 307 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 (109 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2001 yıl |
| Son üretim yılı | 2005 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3-5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.9 Lt/100 km
29.77 US mpg 35.76 UK mpg 12.66 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 183 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.5 saniye |
| Maksimum sürat | 183 km/saat 113.71 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 3 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 89.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 121.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 109 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.7 bg/Lt |
| Tork | 147 Nm @ 3900 dev/dak 108.42 lb.-ft. @ 3900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | NFU TU5JP4 |
| Motor hacmi | 1587 cm3 96.84 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 78.5 mm 3.09 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 3.25 Lt 3.43 US qt | 2.86 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1212 Kg 2672 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1712 Kg 3774.31 lbs. |
| Azami yük | 500 Kg 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 341 Lt 12.04 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1328 Lt 46.9 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4202 mm 165.43 in. |
| Genişlik | 1730 mm 68.11 in. |
| Yükseklik | 1510 mm 59.45 in. |
| Dingil Mesafesi | 2608 mm 102.68 in. |
| Ön tekerlek izi | 1505 mm 59.25 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.31 |
| En az dönüş açısı | 11.13 m 36.52 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |