| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 308 |
| Nesil | Peugeot 308 I (Phase I, 2007) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 HDi (136 bg) FAP 3d |
| Üretim başlangıç yılı | 2007 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.1 saniye |
| Maksimum sürat | 206 km/saat 128 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 91.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.6 Kg/Nm, 215.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 136 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 68.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 2000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RHR DW10BTED4 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.25 Lt 5.55 US qt | 4.62 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1483 Kg 3269.46 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1905 Kg 4199.81 lbs. |
| Azami yük | 422 Kg 930.35 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 348 Lt 12.29 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1201 Lt 42.41 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4276 mm 168.35 in. |
| Genişlik | 1815 mm 71.46 in. |
| Yükseklik | 1498 mm 58.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2608 mm 102.68 in. |
| Ön tekerlek izi | 1526 mm 60.08 in. |
| Arka tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65R15 91T; 205/55R16 91T; 225/45R17; 225/40R18 |
| Jant Boyutu | 6.5Jx15; 7Jx16; 7.5J x 17; 7.5J x 18 |