| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 308 |
| Nesil | Peugeot 308 SW I (Phase I, 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 HDi (163 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2011 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5-7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 174 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.3 saniye |
| Maksimum sürat | 202 km/saat 125.52 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 99.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.8 Kg/Nm, 207.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.6 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RHH DW10CTED4 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Sıkıştırma oranı | 18:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 8.05 Lt 8.51 US qt | 7.08 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1641 Kg 3617.79 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2245 Kg 4949.38 lbs. |
| Azami yük | 604 Kg 1331.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 570 Lt 20.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1736 Lt 61.31 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1200 Kg 2645.55 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 56 Kg 123.46 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4500 mm 177.17 in. |
| Genişlik | 1815 mm 71.46 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2038 mm 80.24 in. |
| Yükseklik | 1564 mm 61.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2708 mm 106.61 in. |
| Ön tekerlek izi | 1526-1536 mm 60.08 - 60.47 in. |
| Arka tekerlek izi | 1521-1531 mm 59.88 - 60.28 in. |
| ön çıkıntı | 926 mm 36.46 in. |
| arka çıkıntı | 866 mm 34.09 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 7.5J x 17; 8J x 18 |