| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 4008 |
| Nesil | Peugeot 4008 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 HDI STT (115 bg) FAP |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 180 km/saat 111.85 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 12.4 Kg/bg, 80.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 189.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 3600 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.7 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1750 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 9HD DV6C |
| Motor hacmi | 1560 cm3 95.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 3.75 Lt 3.96 US qt | 3.3 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1425 Kg 3141.59 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2060 Kg 4541.52 lbs. |
| Azami yük | 635 Kg 1399.94 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 416 Lt 14.69 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1196 Lt 42.24 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4340 mm 170.87 in. |
| Genişlik | 1840 mm 72.44 in. |
| Yükseklik | 1635 mm 64.37 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| En az dönüş açısı | 10.6 m 34.78 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/55 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |