| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 508 |
| Nesil | Peugeot 508 I (Phase I, 2010) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 HDI (163 bg) FAP |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 225 km/saat 139.81 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 110.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 229.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 163 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.6 bg/Lt |
| Tork | 340 Nm @ 2000-3000 dev/dak 250.77 lb.-ft. @ 2000-3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | RHH DW10CTED4 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1480 Kg 3262.84 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2075 Kg 4574.59 lbs. |
| Azami yük | 595 Kg 1311.75 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 473 Lt 16.7 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 515 Lt 18.19 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 72 Lt 19.02 US gal | 15.84 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4792 mm 188.66 in. |
| Genişlik | 1920 mm 75.59 in. |
| Yükseklik | 1456 mm 57.32 in. |
| Dingil Mesafesi | 2817 mm 110.91 in. |
| En az dönüş açısı | 11.9 m 39.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/55 R17; 235/45 R18 |
| Jant Boyutu | 17; 18 |