| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 508 |
| Nesil | Peugeot 508 I RXH (Phase I, 2011) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 HDi (200 bg) Hybrid4 4x4 EGS6 |
| Üretim başlangıç yılı | 2011 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | FHEV (Tam Hibrid) |
| Gövde tipi | Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 3.8 Lt/100 km
61.9 US mpg 74.34 UK mpg 26.32 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4 Lt/100 km
58.8 US mpg 70.62 UK mpg 25 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 104 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.8 saniye |
| Maksimum sürat | 213 km/saat 132.35 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.9 Kg/bg, 113 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 169.5 Nm/ton |
| Elektrikli ve Hibrit | |
| Batarya teknolojisi | Nikel metal hidrit (NiMH) |
| Elektrikle gidilebilen menzil (NEDC) | 5 km 3.11 mi |
| Maksimum hız (yalnızca elektrikli) | 50 km/saat 31.07 mph |
| Elektrik motoru 1 | |
| Elektrikli motor gücü | 37 bg @ 2500 dev/dak |
| Elektrikli motor torku | 200 Nm @ 1290 dev/dak 147.51 lb.-ft. @ 1290 dev/dak |
| Elektrik motorunun yeri | Arka, enine |
| Sistem gücü | 200 bg |
| İçten yanmalı motor | |
| Güç | 163 bg @ 3850 dev/dak |
| Litre başına güç | 81.6 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | DW10CTED4 |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 85 mm 3.35 in. |
| Silindir içi vuruş | 88 mm 3.46 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1770 Kg 3902.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2325 Kg 5125.75 lbs. |
| Azami yük | 555 Kg 1223.57 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 400 Lt 14.13 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 973 Lt 34.36 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4823 mm 189.88 in. |
| Genişlik | 1864 mm 73.39 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1920 mm 75.59 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2068 mm 81.42 in. |
| Yükseklik | 1521 mm 59.88 in. |
| Dingil Mesafesi | 2815 mm 110.83 in. |
| Ön tekerlek izi | 1592 mm 62.68 in. |
| Arka tekerlek izi | 1564 mm 61.57 in. |
| ön çıkıntı | 987 mm 38.86 in. |
| arka çıkıntı | 1021 mm 40.2 in. |
| Yerden yükseklik | 184 mm 7.24 in. |
| En az dönüş açısı | 11.8 m 38.71 ft. |
| Yaklaşım açısı | 15.6° |
| Kalkış açısı | 19.8° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini kalıcı olarak hareket ettirir, elektrik motoru, tam elektrikli modda, sadece İYM'den veya karışık modda hareket imkanı ile aracın arka tekerleklerini hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman EGS |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R18; 225/55 R17 |
| Jant Boyutu | 8J x 18; 7.5J x 17 |