Peugeot 807 2.2 16V (158 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | 807 |
| Nesil | Peugeot 807 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 16V (158 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2002 yıl |
| Son üretim yılı | 2008 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 8 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 12.9 Lt/100 km
18.23 US mpg 21.9 UK mpg 7.75 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.8 Lt/100 km
30.16 US mpg 36.22 UK mpg 12.82 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.7 Lt/100 km
24.25 US mpg 29.12 UK mpg 10.31 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 196 km/saat 121.79 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.4 Kg/bg, 95.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.6 Kg/Nm, 131.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 158 bg @ 5650 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.8 bg/Lt |
| Tork | 217 Nm @ 3900 dev/dak 160.05 lb.-ft. @ 3900 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 3FZ EW12J4 |
| Motor hacmi | 2231 cm3 136.14 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 96 mm 3.78 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.25 Lt 4.49 US qt | 3.74 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.2 Lt 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1650 Kg 3637.63 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 340 Lt 12.01 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3300 Lt 116.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 80 Lt 21.13 US gal | 17.6 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4730 mm 186.22 in. |
| Genişlik | 1850 mm 72.83 in. |
| Yükseklik | 1750 mm 68.9 in. |
| Dingil Mesafesi | 2825 mm 111.22 in. |
| Ön tekerlek izi | 1535 mm 60.43 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/65 R15 |