| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | Rifter |
| Nesil | Peugeot Rifter L1 (facelift 2024) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 BlueHDi (131 bg) EAT8 |
| Üretim başlangıç yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.7 Lt/100 km
41.27 US mpg 49.56 UK mpg 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 151 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.6 saniye |
| Maksimum sürat | 184 km/saat 114.33 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6e |
| Ağırlık/güç oranı | 11.5 Kg/bg, 86.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5 Kg/Nm, 199.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 131 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 87.4 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | YHZ DV5RC |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1507-1690 Kg 3322.37 - 3725.81 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 410-593 Kg 903.9 - 1307.34 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 775 Lt 27.37 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3000 Lt 105.94 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 52 Kg 114.64 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4405 mm 173.43 in. |
| Genişlik | 1848 mm 72.76 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1921 mm 75.63 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2107 mm 82.95 in. |
| Yükseklik | 1818 mm 71.57 in. |
| Dingil Mesafesi | 2785 mm 109.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 894 mm 35.2 in. |
| arka çıkıntı | 726 mm 28.58 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Elastik direk |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |