| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | Rifter |
| Nesil | Peugeot Rifter L1 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 BlueHDi (76 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2019 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.1 Lt/100 km
57.37 US mpg 68.9 UK mpg 24.39 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 109 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Maksimum sürat | 153 km/saat 95.07 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 18.7 Kg/bg, 53.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 161.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 76 bg @ 3500 dev/dak |
| Litre başına güç | 50.7 bg/Lt |
| Tork | 230 Nm @ 1750 dev/dak 169.64 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | YHW DV5RE |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1424 Kg 3139.38 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2100 Kg 4629.71 lbs. |
| Azami yük | 676 Kg 1490.32 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 775 Lt 27.37 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3000 Lt 105.94 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Römork burun yükü | 74 Kg 163.14 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4403 mm 173.35 in. |
| Genişlik | 1848 mm 72.76 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1921 mm 75.63 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2107 mm 82.95 in. |
| Yükseklik | 1878 mm 73.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2785 mm 109.65 in. |
| Ön tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 892 mm 35.12 in. |
| arka çıkıntı | 726 mm 28.58 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Salıncak |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |