| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Peugeot |
| Model | Rifter |
| Nesil | Peugeot Rifter L2 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 BlueHDi (102 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2024 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.1-5.9 Lt/100 km
46.12 - 39.87 US mpg 55.39 - 47.88 UK mpg 19.61 - 16.95 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.5-5.5 Lt/100 km
52.27 - 42.77 US mpg 62.77 - 51.36 UK mpg 22.22 - 18.18 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.2-5.1 Lt/100 km
56 - 46.12 US mpg 67.26 - 55.39 UK mpg 23.81 - 19.61 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.7-6.8 Lt/100 km
41.27 - 34.59 US mpg 49.56 - 41.54 UK mpg 17.54 - 14.71 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.9-5.9 Lt/100 km
48 - 39.87 US mpg 57.65 - 47.88 UK mpg 20.41 - 16.95 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 141-154 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15 saniye |
| Maksimum sürat | 172 km/saat 106.88 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC |
| Ağırlık/güç oranı | 15.1 Kg/bg, 66.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.2 Kg/Nm, 162.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 102 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 68 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1750 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | YHY DV5RD |
| Motor hacmi | 1499 cm3 91.47 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1540 Kg 3395.12 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2320 Kg 5114.72 lbs. |
| Azami yük | 780 Kg 1719.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 1050 Lt 37.08 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3500 Lt 123.6 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1050 Kg 2314.85 lbs. |
| Römork burun yükü | 74 Kg 163.14 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4753 mm 187.13 in. |
| Genişlik | 1848 mm 72.76 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1921 mm 75.63 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2107 mm 82.95 in. |
| Yükseklik | 1879-1882 mm 73.98 - 74.09 in. |
| Dingil Mesafesi | 2975 mm 117.13 in. |
| Ön tekerlek izi | 1553 mm 61.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1567 mm 61.69 in. |
| ön çıkıntı | 892 mm 35.12 in. |
| arka çıkıntı | 886 mm 34.88 in. |
| Yerden yükseklik | 216 mm 8.5 in. |
| Yaklaşım açısı | 17.5° |
| Kalkış açısı | 25.7° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Salıncak |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 95U; 215/60 R17 95U |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 ET47; 7.0J x 17 ET44 |