| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Pontiac |
| Model | Firebird |
| Nesil | Pontiac Firebird IV Cabrio |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.4i V6 (148 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1995 yıl |
| Son üretim yılı | 1995 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.8 Lt/100 km
26.73 US mpg 32.1 UK mpg 11.36 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 207 km/saat 128.62 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 96.9 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 148 bg @ 4600 dev/dak |
| Litre başına güç | 44.1 bg/Lt |
| Tork | 257 Nm @ 3150 dev/dak 189.55 lb.-ft. @ 3150 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | L32 |
| Motor hacmi | 3353 cm3 204.61 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 92 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 3.8 Lt 4.02 US qt | 3.34 UK qt |
| soğutma sıvısı | 11.8 Lt 12.47 US qt | 10.38 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1528 Kg 3368.66 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2000 Kg 4409.25 lbs. |
| Azami yük | 472 Kg 1040.58 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 365 Lt 12.89 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 59 Lt 15.59 US gal | 12.98 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4968 mm 195.59 in. |
| Genişlik | 1893 mm 74.53 in. |
| Yükseklik | 1321 mm 52.01 in. |
| Dingil Mesafesi | 2566 mm 101.02 in. |
| Ön tekerlek izi | 1542 mm 60.71 in. |
| Arka tekerlek izi | 1540 mm 60.63 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R16 V |