Pontiac Grand AM (H) 3.1 i V6 (155 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Pontiac |
| Model | Grand AM |
| Nesil | Pontiac Grand AM (H) |
| Modifikasyonu (Motor) | 3.1 i V6 (155 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1992 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.7 Lt/100 km
20.1 US mpg 24.14 UK mpg 8.55 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.8 Lt/100 km
24 US mpg 28.82 UK mpg 10.2 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 155 bg @ 5200 dev/dak |
| Litre başına güç | 49.4 bg/Lt |
| Tork | 251 Nm @ 4000 dev/dak 185.13 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | L82 |
| Motor hacmi | 3135 cm3 191.31 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 89 mm 3.5 in. |
| Silindir içi vuruş | 84 mm 3.31 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.6:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.3 Lt 4.54 US qt | 3.78 UK qt |
| soğutma sıvısı | 12.9 Lt 13.63 US qt | 11.35 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 415 Lt 14.66 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 57 Lt 15.06 US gal | 12.54 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4730 mm 186.22 in. |
| Genişlik | 1790 mm 70.47 in. |
| Yükseklik | 1400 mm 55.12 in. |
| Dingil Mesafesi | 2718 mm 107.01 in. |
| Ön tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Arka tekerlek izi | 1500 mm 59.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/60 R15 |