| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Boxster |
| Nesil | Porsche Boxster (987) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 3.2 (280 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 2004 yıl |
| Son üretim yılı | Ağustos, 2006 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Roadster |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 15.2 Lt/100 km
15.47 US mpg 18.58 UK mpg 6.58 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.7 Lt/100 km
30.55 US mpg 36.69 UK mpg 12.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 10.4 Lt/100 km
22.62 US mpg 27.16 UK mpg 9.62 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 248 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 5.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 200 km/saat | 20.9 saniye |
| Maksimum sürat | 268 km/saat 166.53 mph |
| 100 km/saat - 0 | 34.6 m |
| 200 km/saat - 0 | 134.3 m |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 4.8 Kg/bg, 208.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.2 Kg/Nm, 237.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 280 bg @ 6200 dev/dak |
| Litre başına güç | 88.1 bg/Lt |
| Tork | 320 Nm @ 4700-6000 dev/dak 236.02 lb.-ft. @ 4700-6000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 7200 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | M96.26 |
| Motor hacmi | 3179 cm3 193.99 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Boxer motor |
| Silindir çapı | 93 mm 3.66 in. |
| Silindir içi vuruş | 78 mm 3.07 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 7.8 Lt 8.24 US qt | 6.86 UK qt |
| soğutma sıvısı | 22.3 Lt 23.56 US qt | 19.62 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1345 Kg 2965.22 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1630 Kg 3593.53 lbs. |
| Azami yük | 285 Kg 628.32 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 130 Lt 4.59 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 64 Lt 16.91 US gal | 14.08 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4329 mm 170.43 in. |
| Genişlik | 1801 mm 70.91 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1978 mm 77.87 in. |
| Yükseklik | 1295 mm 50.98 in. |
| Dingil Mesafesi | 2415 mm 95.08 in. |
| Ön tekerlek izi | 1486 mm 58.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1528 mm 60.16 in. |
| Yerden yükseklik | 101-121 mm 3.98 - 4.76 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.30 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | McPherson |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 318x28 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 299x24 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 235/40 ZR 18 Arka lastikler: 265/40 ZR 18 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 8 J x 18 Arka jantlar: 9 J x 18 |