| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Cayenne |
| Nesil | Porsche Cayenne III Coupe |
| Modifikasyonu (Motor) | Turbo GT 4.0 V8 (640 bg) Tiptronic S |
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2021 yıl |
| Son üretim yılı | Nisan, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe, SUV |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 14.1 Lt/100 km
16.68 US mpg 20.03 UK mpg 7.09 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 319 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 16.6 Lt/100 km
14.17 US mpg 17.02 UK mpg 6.02 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 9.1 Lt/100 km
25.85 US mpg 31.04 UK mpg 10.99 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 11.9 Lt/100 km
19.77 US mpg 23.74 UK mpg 8.4 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 271 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 3.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 3.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 200 km/saat | 12.2 saniye |
| Maksimum sürat | 300 km/saat 186.41 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 3.5 Kg/bg, 288.3 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 2.6 Kg/Nm, 382.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 640 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 160.2 bg/Lt |
| Tork | 850 Nm @ 6800 dev/dak 626.93 lb.-ft. @ 6800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | DWN |
| Motor hacmi | 3996 cm3 243.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2220 Kg 4894.26 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2765 Kg 6095.78 lbs. |
| Azami yük | 545 Kg 1201.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 482 Lt 17.02 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1464 Lt 51.7 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4942 mm 194.57 in. |
| Genişlik | 1995 mm 78.54 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2194 mm 86.38 in. |
| Yükseklik | 1636 mm 64.41 in. |
| Dingil Mesafesi | 2895 mm 113.98 in. |
| Yerden yükseklik | 164-224 mm 6.46 - 8.82 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.36 |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| rampa açısı | 20.6° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Tiptronic S |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 440 mm |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler, 410 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 285/35 ZR22 106Y Arka lastikler: 315/30 ZR22 107Y |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 10.5J x 22 ET49 Arka jantlar: 11.5J x 22 ET52 |