| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Porsche |
| Model | Cayenne |
| Nesil | Porsche Cayenne III (facelift 2023) |
| Modifikasyonu (Motor) | S 4.0 V8 (474 bg) Tiptronic S |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 21.9 Lt/100 km
10.74 US mpg 12.9 UK mpg 4.57 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 12.2 Lt/100 km
19.28 US mpg 23.15 UK mpg 8.2 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 10.1 Lt/100 km
23.29 US mpg 27.97 UK mpg 9.9 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 10.9 Lt/100 km
21.58 US mpg 25.92 UK mpg 9.17 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 12.4-13.4 Lt/100 km
18.97 - 17.55 US mpg 22.78 - 21.08 UK mpg 8.06 - 7.46 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 282-303 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5 saniye |
| Hızlanma 0 - 200 km/saat | 18.6 saniye |
| Maksimum sürat | 273 km/saat 169.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d-ISC-FCM |
| Ağırlık/güç oranı | 4.6 Kg/bg, 219.4 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.6 Kg/Nm, 277.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 474 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 118.6 bg/Lt |
| Tork | 600 Nm @ 2000-5000 dev/dak 442.54 lb.-ft. @ 2000-5000 dev/dak |
| Maksimum motor hızı | 6800 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 3996 cm3 243.85 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 86 mm 3.39 in. |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | BiTurbo, Intercooler |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 2160 Kg 4761.98 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2930 Kg 6459.54 lbs. |
| Azami yük | 770 Kg 1697.56 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 698 Lt 24.65 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1708 Lt 60.32 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 90 Lt 23.78 US gal | 19.8 UK gal |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 3500 Kg 7716.18 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 140 Kg 308.65 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4930 mm 194.09 in. |
| Genişlik | 1983 mm 78.07 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2194 mm 86.38 in. |
| Yükseklik | 1697 mm 66.81 in. |
| Dingil Mesafesi | 2895 mm 113.98 in. |
| Yerden yükseklik | 193 mm 7.6 in. |
| En az dönüş açısı | 12.2 m 40.03 ft. |
| Yaklaşım açısı | 23.3° |
| Kalkış açısı | 21.0° |
| rampa açısı | 17.2° |
| sığ derinliği | 475 mm 18.7 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın dört tekerleğini daimi olarak hareket ettirir. |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman Tiptronic S |
| Ön süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 255/55 ZR20 Arka lastikler: 295/45 ZR20 |
| Jant Boyutu | Ön jantlar: 9J x 20 Arka jantlar: 10.5J x 20 |