Proton Saga I 1.5 i (90 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Proton |
| Model | Saga |
| Nesil | Proton Saga I |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 i (90 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Temmuz, 1985 yıl |
| Son üretim yılı | 1992 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.3 Lt/100 km
32.22 US mpg 38.7 UK mpg 13.7 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 166 km/saat 103.15 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 10.9 Kg/bg, 91.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.8 Kg/Nm, 128.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 61.3 bg/Lt |
| Tork | 126 Nm @ 3000 dev/dak 92.93 lb.-ft. @ 3000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1468 cm3 89.58 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75.5 mm 2.97 in. |
| Silindir içi vuruş | 82 mm 3.23 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 980 Kg 2160.53 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4280 mm 168.5 in. |
| Genişlik | 1655 mm 65.16 in. |
| Yükseklik | 1360 mm 53.54 in. |
| Dingil Mesafesi | 2380 mm 93.7 in. |
| Ön tekerlek izi | 1390 mm 54.72 in. |
| Arka tekerlek izi | 1340 mm 52.76 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R13 |
| Jant Boyutu | 13 |