Proton Saga III 1.3 (95 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Proton |
| Model | Saga |
| Nesil | Proton Saga III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 (95 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Ağırlık/güç oranı | 11.1 Kg/bg, 90 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.8 Kg/Nm, 113.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 95 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.3 bg/Lt |
| Tork | 120 Nm @ 4000 dev/dak 88.51 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | S4PE |
| Motor hacmi | 1332 cm3 81.28 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.4 mm 2.89 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC-VVT |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1055-1075 Kg 2325.88 - 2369.97 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 420 Lt 14.83 cu. ft. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4331 mm 170.51 in. |
| Genişlik | 1689 mm 66.5 in. |
| Yükseklik | 1491 mm 58.7 in. |
| Dingil Mesafesi | 2465 mm 97.05 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| En az dönüş açısı | 10.2 m 33.46 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman CVT |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız bükülme süspansiyonu |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 175/70 R13; 185/60 R14; 185/55 R15 |
| Jant Boyutu | 5J x 13; 5J x 14; 5.5J x 15 |