| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Clio |
| Nesil | Renault Clio IV (Phase I) |
| Modifikasyonu (Motor) | 0.9 (90 bg) Energy TCE Start&Stop |
| Üretim başlangıç yılı | 2012 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.6 Lt/100 km
42 US mpg 50.44 UK mpg 17.86 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 3.9 Lt/100 km
60.31 US mpg 72.43 UK mpg 25.64 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.2 saniye |
| Maksimum sürat | 182 km/saat 113.09 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.2 Kg/bg, 89.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.5 Kg/Nm, 133.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 90 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 135 Nm @ 2500 dev/dak 99.57 lb.-ft. @ 2500 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H4B 408 |
| Motor hacmi | 899 cm3 54.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.1 Lt 4.33 US qt | 3.61 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1009 Kg 2224.46 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1588 Kg 3500.94 lbs. |
| Azami yük | 579 Kg 1276.48 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4062 mm 159.92 in. |
| Genişlik | 1777 mm 69.96 in. |
| Yükseklik | 1448 mm 57.01 in. |
| Dingil Mesafesi | 2589 mm 101.93 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 88T; 195/55 R16 87H |
| Jant Boyutu | 15; 16 |