| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Clio |
| Nesil | Renault Clio IV (Phase II, 2016) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Energy TCe (120 bg) EDC S&S |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 120 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.2 saniye |
| Maksimum sürat | 199 km/saat 123.65 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 b |
| Ağırlık/güç oranı | 9.1 Kg/bg, 110.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.3 Kg/Nm, 188.1 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 120 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.3 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 2000 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H5F 408 |
| Motor hacmi | 1197 cm3 73.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1090-1195 Kg 2403.04 - 2634.52 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1686-1695 Kg 3716.99 - 3736.84 lbs. |
| Azami yük | 500-596 Kg 1102.31 - 1313.96 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4062 mm 159.92 in. |
| Genişlik | 1731 mm 68.15 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1945 mm 76.57 in. |
| Yükseklik | 1448 mm 57.01 in. |
| Dingil Mesafesi | 2589 mm 101.93 in. |
| Ön tekerlek izi | 1506 mm 59.29 in. |
| Arka tekerlek izi | 1506 mm 59.29 in. |
| ön çıkıntı | 851 mm 33.5 in. |
| arka çıkıntı | 622 mm 24.49 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 185/65 R15; 195/55 R16; 205/45 R17 |
| Jant Boyutu | 15; 16; 17 |