| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Clio |
| Nesil | Renault Clio V (Phase I) |
| Modifikasyonu (Motor) | TCe 100 (100 bg) GPL |
| Üretim başlangıç yılı | Ağustos, 2020 yıl |
| Son üretim yılı | Mart, 2023 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.2 Lt/100 km
45.23 US mpg 54.32 UK mpg 19.23 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 117-118 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 5.9-6.2 Lt/100 km
39.87 - 37.94 US mpg 47.88 - 45.56 UK mpg 16.95 - 16.13 km/Lt |
| Şehir içi yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 7.3-7.5 Lt/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 3.8-4.0 Lt/100 km
61.9 - 58.8 US mpg 74.34 - 70.62 UK mpg 26.32 - 25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 4.8-5.3 Lt/100 km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 4.6-4.8 Lt/100 km
51.13 - 49 US mpg 61.41 - 58.85 UK mpg 21.74 - 20.83 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 5.7-6.1 Lt/100 km |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 105-110 g/km |
| CO2 Emisyonları (LPG) (NEDC) | 94-100 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / LPG |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 188 km/saat 116.82 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.4 Kg/bg, 88 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 140.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 100 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 100.1 bg/Lt |
| Tork | 160 Nm @ 2750 dev/dak 118.01 lb.-ft. @ 2750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H4D 460 |
| Motor hacmi | 999 cm3 60.96 cu. in. |
| Silindir Adedi | 3 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Motor yağı kapasitesi | 3.7 Lt 3.91 US qt | 3.26 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.4 Lt 6.76 US qt | 5.63 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1137 Kg 2506.66 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1631 Kg 3595.74 lbs. |
| Azami yük | 494 Kg 1089.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 391 Lt 13.81 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1069 Lt 37.75 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 39 Lt 10.3 US gal | 8.58 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi (LPG) | 32 Lt |
| Frenli treyler yükü (12%) | 900 Kg 1984.16 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4050 mm 159.45 in. |
| Genişlik | 1798 mm 70.79 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1988 mm 78.27 in. |
| Yükseklik | 1440 mm 56.69 in. |
| Dingil Mesafesi | 2583 mm 101.69 in. |
| ön çıkıntı | 830 mm 32.68 in. |
| arka çıkıntı | 637 mm 25.08 in. |
| En az dönüş açısı | 10.42 m 34.19 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 185/65 R15 88H; 195/55 R16 87H; 205/45 R17 88H |
| Jant Boyutu | 15; 16; 17 |