| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Duster |
| Nesil | Renault Duster I (facelift 2015) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 (143 bg) 4x4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | Haziran, 2015 yıl |
| Son üretim yılı | Mayıs ayı, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.3 Lt/100 km
20.8 US mpg 25 UK mpg 8.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.7 US mpg 39.2 UK mpg 13.9 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27 US mpg 32.5 UK mpg 11.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 206 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.5 saniye |
| Maksimum sürat | 174 km/saat 108.12 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.7 Kg/bg, 102.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 7.1 Kg/Nm, 139.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 143 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 71.6 bg/Lt |
| Tork | 195 Nm @ 4000 dev/dak 143.82 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F4R |
| Motor hacmi | 1998 cm3 121.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 82.7 mm 3.26 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 11.1:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1394-1420 Kg 3073.24 - 3130.56 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1894 Kg 4175.56 lbs. |
| Azami yük | 474-500 Kg 1044.99 - 1102.31 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 443 Lt 15.64 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1604 Lt 56.64 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1000 Kg 2204.62 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 730 Kg 1609.37 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4315 mm 169.88 in. |
| Genişlik | 1822 mm 71.73 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2000 mm 78.74 in. |
| Yükseklik | 1695 mm 66.73 in. |
| Dingil Mesafesi | 2673 mm 105.24 in. |
| Ön tekerlek izi | 1559 mm 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1560 mm 61.42 in. |
| ön çıkıntı | 822 mm 32.36 in. |
| arka çıkıntı | 820 mm 32.28 in. |
| Yerden yükseklik | 210 mm 8.27 in. |
| Yaklaşım açısı | 29.3° |
| Kalkış açısı | 34.9° |
| rampa açısı | 23° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Stabilizatörlü bağımsız çok bağlantılı yaylı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |