Renault Espace I (J1113) 2.1 TD (88 bg) modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Espace |
| Nesil | Renault Espace I (J11/13) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.1 TD (88 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1985 yıl |
| Son üretim yılı | 1988 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs, MPV |
| Koltuk Sayısı | 7 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 7.2 Lt/100 km
32.67 US mpg 39.23 UK mpg 13.89 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.8 Lt/100 km
34.59 US mpg 41.54 UK mpg 14.71 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.3 saniye |
| Maksimum sürat | 160 km/saat 99.42 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 14.1 Kg/bg, 71 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.8 Kg/Nm, 146.8 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 88 bg @ 4250 dev/dak |
| Litre başına güç | 42.6 bg/Lt |
| Tork | 182 Nm @ 2000 dev/dak 134.24 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor Modeli/Kodu | J8S |
| Motor hacmi | 2068 cm3 126.2 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 86 mm 3.39 in. |
| Silindir içi vuruş | 89 mm 3.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 21.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör |
| Valf yapısı | SOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6 Lt 6.34 US qt | 5.28 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.2 Lt 7.61 US qt | 6.34 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1240 Kg 2733.73 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 660 Kg 1455.05 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 580 Lt 20.48 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3060 Lt 108.06 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 63 Lt 16.64 US gal | 13.86 UK gal |
| Tavan Yükü | 70 Kg 154.32 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1100 Kg 2425.08 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4250 mm 167.32 in. |
| Genişlik | 1777 mm 69.96 in. |
| Yükseklik | 1660 mm 65.35 in. |
| Dingil Mesafesi | 2580 mm 101.57 in. |
| Ön tekerlek izi | 1426 mm 56.14 in. |
| Arka tekerlek izi | 1489 mm 58.62 in. |
| ön çıkıntı | 870 mm 34.25 in. |
| arka çıkıntı | 800 mm 31.5 in. |
| Yerden yükseklik | 150 mm 5.91 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.1 m 36.42 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 195/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |