| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Kadjar |
| Nesil | Renault Kadjar |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.2 Energy TCe (130 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2015 yıl |
| Son üretim yılı | 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Crossover |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.8 - 7.0 Lt/100 km
34.59 - 33.6 US mpg 41.54 - 40.35 UK mpg 14.71 - 14.29 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.9 - 5.1 Lt/100 km
48 - 46.12 US mpg 57.65 - 55.39 UK mpg 20.41 - 19.61 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.6 - 5.8 Lt/100 km
42 - 40.55 US mpg 50.44 - 48.7 UK mpg 17.86 - 17.24 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 126 - 130 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10.1 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10.1 saniye |
| Maksimum sürat | 192 km/saat 119.3 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 157 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 5500 dev/dak |
| Litre başına güç | 108.6 bg/Lt |
| Tork | 205 Nm @ 2000 dev/dak 151.2 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H5F |
| Motor hacmi | 1197 cm3 73.05 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 73.1 mm 2.88 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.6 Lt 4.86 US qt | 4.05 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1306-1320 Kg 2879.24 - 2910.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1853-1866 Kg 4085.17 - 4113.83 lbs. |
| Azami yük | 546-547 Kg 1203.72 - 1205.93 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 409 Lt 14.44 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1478 Lt 52.2 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Tavan Yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 690-695 Kg 1521.19 - 1532.21 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4449 mm 175.16 in. |
| Genişlik | 1836 mm 72.28 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2058 mm 81.02 in. |
| Yükseklik | 1607 mm 63.27 in. |
| Dingil Mesafesi | 2646 mm 104.17 in. |
| Ön tekerlek izi | 1556 mm 61.26 in. |
| Arka tekerlek izi | 1542 mm 60.71 in. |
| Yerden yükseklik | 200 mm 7.87 in. |
| En az dönüş açısı | 10.72 m 35.17 ft. |
| Yaklaşım açısı | 18° |
| Kalkış açısı | 28° |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 215/65 R16; 215/60 R17; 225/45 R19 |
| Jant Boyutu | 16; 17; 19 |