| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Kangoo |
| Nesil | Renault Kangoo II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 16V (106 bg) LPG |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2010 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC) | 10.5 Lt/100 km
22.4 US mpg 26.9 UK mpg 9.52 km/Lt |
| Şehir içi yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 13.2 Lt/100 km |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC) | 6.7 Lt/100 km
35.11 US mpg 42.16 UK mpg 14.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 8.4 Lt/100 km |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC) | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (LPG) (NEDC) | 10.2 Lt/100 km |
| CO2 Emisyonları (NEDC) | 191 g/km |
| CO2 Emisyonları (LPG) (NEDC) | 170 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin / LPG |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.0 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.0 saniye |
| Maksimum sürat | 170 km/saat 105.63 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 13.4 Kg/bg, 74.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.6 Kg/Nm, 104 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 106 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç | 66.3 bg/Lt |
| Güç (LPG) | 98 bg @ 5750 dev/dak |
| Litre başına güç (LPG) | 61.3 bg/Lt |
| Tork | 148 Nm @ 3750 dev/dak 109.16 lb.-ft. @ 3750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K4M |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.7:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5 Lt 5.28 US qt | 4.4 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1423 Kg 3137.18 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1924 Kg 4241.69 lbs. |
| Azami yük | 501 Kg 1104.52 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 438 Lt 15.47 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1977 Lt 69.82 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Yakıt deposu hacmi (LPG) | 24 Lt |
| Tavan Yükü | 100 Kg 220.46 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1050 Kg 2314.85 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4213 mm 165.87 in. |
| Genişlik | 1829 mm 72.01 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2138 mm 84.17 in. |
| Yükseklik | 1839 mm 72.4 in. |
| Dingil Mesafesi | 2697 mm 106.18 in. |
| Ön tekerlek izi | 1533 mm 60.35 in. |
| Arka tekerlek izi | 1521 mm 59.88 in. |
| ön çıkıntı | 807 mm 31.77 in. |
| arka çıkıntı | 709 mm 27.91 in. |
| Yerden yükseklik | 183 mm 7.2 in. |
| En az dönüş açısı | 10.7 m 35.1 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15 |
| Jant Boyutu | 15 |