| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Kangoo |
| Nesil | Renault Kangoo III Rapid |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 Blue dCi (95 bg) ECO-Leader |
| Üretim başlangıç yılı | 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.3-4.4 Lt/100 km
54.7 - 53.46 US mpg 65.69 - 64.2 UK mpg 23.26 - 22.73 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 128-129 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.6 saniye |
| Maksimum sürat | 110 km/saat 68.35 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d Full |
| Ağırlık/güç oranı | 14.8 Kg/bg, 67.5 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 184.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 95 bg @ 3000-3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 65 bg/Lt |
| Tork | 260 Nm @ 1750 dev/dak 191.77 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K 876 |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1408 Kg 3104.11 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2020 Kg 4453.34 lbs. |
| Azami yük | 612 Kg 1349.23 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 3300 Lt 116.54 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 3900 Lt 137.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| AdBlue tankı | 18.6 Lt 4.91 US gal | 4.09 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 740 Kg 1631.42 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4486 mm 176.61 in. |
| Genişlik | 1860 mm 73.23 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2159 mm 85 in. |
| Yükseklik | 1864 mm 73.39 in. |
| Dingil Mesafesi | 2716 mm 106.93 in. |
| Ön tekerlek izi | 1584 mm 62.36 in. |
| Arka tekerlek izi | 1596 mm 62.83 in. |
| ön çıkıntı | 960 mm 37.8 in. |
| arka çıkıntı | 810 mm 31.89 in. |
| Yerden yükseklik | 169 mm 6.65 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 195/65 R15; 205/60 R16 |
| Jant Boyutu | 15; 16 |