| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Kangoo |
| Nesil | Renault Kangoo III |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 Blue dCi (115 bg) EDC |
| Üretim başlangıç yılı | Mayıs ayı, 2021 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Yakıt tüketimi, DÜŞÜK (WLTP) | 6.2-6.3 Lt/100 km
37.94 - 37.34 US mpg 45.56 - 44.84 UK mpg 16.13 - 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTA (WLTP) | 5.4 Lt/100 km
43.56 US mpg 52.31 UK mpg 18.52 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, YÜKSEK (WLTP) | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ÇOK YÜKSEK (WLTP) | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt tüketimi, ORTALAMA (WLTP) | 5.6-5.7 Lt/100 km
42 - 41.27 US mpg 50.44 - 49.56 UK mpg 17.86 - 17.54 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 147-148 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.2 saniye |
| Maksimum sürat | 177 km/saat 109.98 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6d |
| Ağırlık/güç oranı | 13.9 Kg/bg, 72.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 169.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 115 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 78.7 bg/Lt |
| Tork | 270 Nm @ 1750 dev/dak 199.14 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K U8 |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.9 Lt 6.23 US qt | 5.19 UK qt |
| soğutma sıvısı | 10 Lt 10.57 US qt | 8.8 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1594 Kg 3514.17 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2180 Kg 4806.08 lbs. |
| Azami yük | 586 Kg 1291.91 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 519 Lt 18.33 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2031 Lt 71.72 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 54 Lt 14.27 US gal | 11.88 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1500 Kg 3306.93 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4486 mm 176.61 in. |
| Genişlik | 1919 mm 75.55 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2159 mm 85 in. |
| Yükseklik | 1838 mm 72.36 in. |
| Dingil Mesafesi | 2716 mm 106.93 in. |
| Yerden yükseklik | 169 mm 6.65 in. |
| En az dönüş açısı | 11.3 m 37.07 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman EDC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/60 R16 96H; 205/55 R17 95H |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17 |