| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Koleos |
| Nesil | Renault Koleos (Phase III) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 dCi (173 bg) 4x4 Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.7 Lt/100 km
27.04 US mpg 32.47 UK mpg 11.49 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6 Lt/100 km
39.2 US mpg 47.08 UK mpg 16.67 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7 Lt/100 km
33.6 US mpg 40.35 UK mpg 14.29 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 182 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.3 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.3 Kg/bg, 97 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 173 bg |
| Litre başına güç | 86.7 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M9R |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.9 Lt 8.35 US qt | 6.95 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1784 Kg 3933.05 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2300 Kg 5070.63 lbs. |
| Azami yük | 516 Kg 1137.59 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 450 Lt 15.89 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1380 Lt 48.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 65 Lt 17.17 US gal | 14.3 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4520 mm 177.95 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| En az dönüş açısı | 11.6 m 38.06 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 225/55 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |