| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Laguna |
| Nesil | Renault Laguna II |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 i 16V (112 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 2005 yıl |
| Son üretim yılı | 2007 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 11.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 11.5 saniye |
| Maksimum sürat | 197 km/saat 122.41 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 11.3 Kg/bg, 88.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.4 Kg/Nm, 118.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 112 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.1 bg/Lt |
| Tork | 151 Nm @ 4250 dev/dak 111.37 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K4M |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.8:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.8 Lt 5.07 US qt | 4.22 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1270 Kg 2799.87 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 430 Lt 15.19 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1330 Lt 46.97 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4576 mm 180.16 in. |
| Genişlik | 1772 mm 69.76 in. |
| Yükseklik | 1429 mm 56.26 in. |
| Dingil Mesafesi | 2740 mm 107.87 in. |
| Ön tekerlek izi | 1525 mm 60.04 in. |
| Arka tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |