| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Laguna |
| Nesil | Renault Laguna |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.2 D (83 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1993 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8 Lt/100 km
29.4 US mpg 35.31 UK mpg 12.5 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 15.3 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 15.3 saniye |
| Maksimum sürat | 175 km/saat 108.74 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 16.1 Kg/bg, 62.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 9.4 Kg/Nm, 106.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 83 bg @ 4500 dev/dak |
| Litre başına güç | 37.9 bg/Lt |
| Tork | 142 Nm @ 2250 dev/dak 104.73 lb.-ft. @ 2250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | G8T |
| Motor hacmi | 2188 cm3 133.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 87 mm 3.43 in. |
| Silindir içi vuruş | 92 mm 3.62 in. |
| Sıkıştırma oranı | 23:1 |
| Silindir başına düşen valf | 3 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Ön yanma odası enjeksiyonu |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHC |
| Motor yağı kapasitesi | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| soğutma sıvısı | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1335 Kg 2943.17 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1900 Kg 4188.78 lbs. |
| Azami yük | 565 Kg 1245.61 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 452 Lt 15.96 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 884 Lt 31.22 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 66 Lt 17.44 US gal | 14.52 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4508 mm 177.48 in. |
| Genişlik | 1752 mm 68.98 in. |
| Yükseklik | 1442 mm 56.77 in. |
| Dingil Mesafesi | 2670 mm 105.12 in. |
| Ön tekerlek izi | 1481 mm 58.31 in. |
| Arka tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Coilover yaylı destek |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/65 R14 |
| Jant Boyutu | 14 |