| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Nesil | Renault Megane III CC |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 dCi (110 bg) EDC |
| Üretim başlangıç yılı | 2010 yıl |
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet, Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 5.8 Lt/100 km
40.55 US mpg 48.7 UK mpg 17.24 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.2 Lt/100 km
56 US mpg 67.26 UK mpg 23.81 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 4.8 Lt/100 km
49 US mpg 58.85 UK mpg 20.83 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 124 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 13.2 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 13.2 saniye |
| Maksimum sürat | 190 km/saat 118.06 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 14 Kg/bg, 71.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.4 Kg/Nm, 156.4 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 110 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.3 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1750 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K9K 837 |
| Motor hacmi | 1461 cm3 89.16 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 76 mm 2.99 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 15.2:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.8 Lt 7.19 US qt | 5.98 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1535 Kg 3384.1 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1899 Kg 4186.58 lbs. |
| Azami yük | 364 Kg 802.48 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 211 Lt 7.45 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 417 Lt 14.73 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Frenli treyler yükü (12%) | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4485 mm 176.57 in. |
| Genişlik | 1811 mm 71.3 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2072 mm 81.57 in. |
| Yükseklik | 1434 mm 56.46 in. |
| Dingil Mesafesi | 2609 mm 102.72 in. |
| Ön tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| ön çıkıntı | 862 mm 33.94 in. |
| arka çıkıntı | 1014 mm 39.92 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| En az dönüş açısı | 10.95 m 35.93 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | otomatik şanzıman EDC |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R17H |
| Jant Boyutu | 17 |