| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Nesil | Renault Megane III Grandtour |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.9 dCi (130 bg) FAP |
| Üretim başlangıç yılı | 2009 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 6.2 Lt/100 km
37.94 US mpg 45.56 UK mpg 16.13 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 4.5 Lt/100 km
52.27 US mpg 62.77 UK mpg 22.22 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.1 Lt/100 km
46.12 US mpg 55.39 UK mpg 19.61 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 135 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 205 km/saat 127.38 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 10.1 Kg/bg, 99.2 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.4 Kg/Nm, 229 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 130 bg @ 3750 dev/dak |
| Litre başına güç | 69.5 bg/Lt |
| Tork | 300 Nm @ 1750 dev/dak 221.27 lb.-ft. @ 1750 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | F9Q 872 |
| Motor hacmi | 1870 cm3 114.11 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 93 mm 3.66 in. |
| Sıkıştırma oranı | 17:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.3 Lt 6.66 US qt | 5.54 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1310 Kg 2888.06 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1862 Kg 4105.01 lbs. |
| Azami yük | 552 Kg 1216.95 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 524 Lt 18.5 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1595 Lt 56.33 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 715 Kg 1576.31 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4559 mm 179.49 in. |
| Genişlik | 1766 mm 69.53 in. |
| Yükseklik | 1461 mm 57.52 in. |
| Dingil Mesafesi | 2703 mm 106.42 in. |
| Ön tekerlek izi | 1546 mm 60.87 in. |
| Arka tekerlek izi | 1547 mm 60.91 in. |
| ön çıkıntı | 862 mm 33.94 in. |
| arka çıkıntı | 994 mm 39.13 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| Sürükle katsayısı (Cd) | 0.32 |
| En az dönüş açısı | 11.05 m 36.25 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |