| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Megane |
| Nesil | Renault Megane IV Grandtour |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 TCe (140 bg) FAP |
| Üretim başlangıç yılı | 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Kombi |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 7-7.2 Lt/100 km
33.6 - 32.7 US mpg 40.4 - 39.2 UK mpg 14.3 - 13.9 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 4.6-4.9 Lt/100 km
51.1 - 48 US mpg 61.4 - 57.6 UK mpg 21.7 - 20.4 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.5-5.7 Lt/100 km
42.8 - 41.3 US mpg 51.4 - 49.6 UK mpg 18.2 - 17.5 km/Lt |
| CO2 Emisyonları (NEDC, WLTP eşdeğer) | 125-131 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.8 saniye |
| Maksimum sürat | 201 km/saat 124.9 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 9.2 Kg/bg, 108.8 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.4 Kg/Nm, 186.5 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 140 bg @ 5000 dev/dak |
| Litre başına güç | 105 bg/Lt |
| Tork | 240 Nm @ 1600 dev/dak 177.01 lb.-ft. @ 1600 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | H5H 470 |
| Motor hacmi | 1333 cm3 81.34 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 72.2 mm 2.84 in. |
| Silindir içi vuruş | 81.3 mm 3.2 in. |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt 5.81 US qt | 4.84 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt 6.87 US qt | 5.72 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1287-1419 Kg 2837.35 - 3128.36 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1881 Kg 4146.9 lbs. |
| Azami yük | 462-594 Kg 1018.54 - 1309.55 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 507 Lt 17.9 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1504 Lt 53.11 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 50 Lt 13.21 US gal | 11 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1700 Kg 3747.86 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 680 Kg 1499.14 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4626 mm 182.13 in. |
| Genişlik | 1814 mm 71.42 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2058 mm 81.02 in. |
| Yükseklik | 1449 mm 57.05 in. |
| Dingil Mesafesi | 2712 mm 106.77 in. |
| Ön tekerlek izi | 1591 mm 62.64 in. |
| Arka tekerlek izi | 1586 mm 62.44 in. |
| ön çıkıntı | 919 mm 36.18 in. |
| arka çıkıntı | 995 mm 39.17 in. |
| En az dönüş açısı | 11.4 m 37.4 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay, Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 280x24 mm |
| Arka frenler | Disk, 260x8 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 205/55 R16; 205/50 R17; 225/45 R17; 225/40 R18 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16; 7J x 17; 7.5J x 18 |