| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Modus |
| Nesil | Renault Grand Modus (Phase II, 2008) |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.6 16V (112 bg) ESP Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2008 yıl |
| Son üretim yılı | 2012 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 10.2 Lt/100 km
23.06 US mpg 27.69 UK mpg 9.8 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.1 Lt/100 km
38.56 US mpg 46.31 UK mpg 16.39 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 7.6 Lt/100 km
30.95 US mpg 37.17 UK mpg 13.16 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 179 g/km |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 12.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 12.5 saniye |
| Maksimum sürat | 184 km/saat 114.33 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 4 |
| Ağırlık/güç oranı | 11 Kg/bg, 90.7 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 8.2 Kg/Nm, 122.3 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 112 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.1 bg/Lt |
| Tork | 151 Nm @ 4250 dev/dak 111.37 lb.-ft. @ 4250 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K4M |
| Motor hacmi | 1598 cm3 97.52 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 79.5 mm 3.13 in. |
| Silindir içi vuruş | 80.5 mm 3.17 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Motor yağı kapasitesi | 5.1 Lt 5.39 US qt | 4.49 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.8 Lt 6.13 US qt | 5.1 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1235 Kg 2722.71 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1722 Kg 3796.36 lbs. |
| Azami yük | 487 Kg 1073.65 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 305 Lt 10.77 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1454 Lt 51.35 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 51 Lt 13.47 US gal | 11.22 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 900 Kg 1984.16 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 550 Kg 1212.54 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4034 mm 158.82 in. |
| Genişlik | 1709 mm 67.28 in. |
| aynalar dahil genişlik | 1960 mm 77.17 in. |
| Yükseklik | 1589 mm 62.56 in. |
| Dingil Mesafesi | 2575 mm 101.38 in. |
| Ön tekerlek izi | 1472 mm 57.95 in. |
| Arka tekerlek izi | 1450 mm 57.09 in. |
| ön çıkıntı | 802 mm 31.57 in. |
| arka çıkıntı | 657 mm 25.87 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| En az dönüş açısı | 10.4 m 34.12 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Lastik boyutu | 165/65 R15; 185/55 R16 |
| Jant Boyutu | 15; 16 |