Renault Grand Scenic III (Phase III) 2.0 dCi (150 bg) Automatic modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Scenic |
| Nesil | Renault Grand Scenic III (Phase III) |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 dCi (150 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2013 yıl |
| Son üretim yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Minibüs |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.5 Lt/100 km
27.67 US mpg 33.23 UK mpg 11.76 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.9 Lt/100 km
34.09 US mpg 40.94 UK mpg 14.49 km/Lt |
| CO2 Emisyonları | 179 g/km |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 10 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 10 saniye |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
| Ağırlık/güç oranı | 11.3 Kg/bg, 88.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.7 Kg/Nm, 212.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 150 bg @ 4000 dev/dak |
| Litre başına güç | 75.2 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 2000 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 2000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M9R |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.5 Lt 7.93 US qt | 6.6 UK qt |
| Motor sistemleri | Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1693 Kg 3732.43 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2323 Kg 5121.34 lbs. |
| Azami yük | 630 Kg 1388.91 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 678 Lt 23.94 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 2083 Lt 73.56 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 60 Lt 15.85 US gal | 13.2 UK gal |
| Tavan Yükü | 80 Kg 176.37 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1300 Kg 2866.01 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Römork burun yükü | 75 Kg 165.35 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4573 mm 180.04 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1845 mm 72.64 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2077 mm 81.77 in. |
| Yükseklik | 1645-1671 mm 64.76 - 65.79 in. |
| Dingil Mesafesi | 2770 mm 109.06 in. |
| Ön tekerlek izi | 1536 mm 60.47 in. |
| Arka tekerlek izi | 1539 mm 60.59 in. |
| Yerden yükseklik | 120 mm 4.72 in. |
| En az dönüş açısı | 11.29 m 37.04 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 296 mm |
| Arka frenler | Disk, 274 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 225/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |