| Genel bilgi |
| Marka | Renault |
|---|
| Model | Scenic |
|---|
| Nesil | Renault Grand Scenic IV (Phase I) |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 1.3 TCe (160 bg) EDC FAP |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Eylül, 2018 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | Ekim, 2020 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Minibüs |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 5 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 9.5 saniye |
|---|
| Hızlanma 0 - 62 mph | 9.5 saniye |
|---|
| Maksimum sürat | 208 km/saat
129.25 mph |
|---|
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 10 Kg/bg, 99.8 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 5.9 Kg/Nm, 168.4 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 160 bg @ 5500 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 120.1 bg/Lt |
|---|
| Tork | 270 Nm @ 1800 dev/dak
199.14 lb.-ft. @ 1800 dev/dak |
|---|
| Motor düzeni | Ön, enine |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | H5H |
|---|
| Motor hacmi | 1332 cm3
81.28 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 4 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 5.5 Lt
5.81 US qt | 4.84 UK qt |
|---|
| soğutma sıvısı | 6.5 Lt
6.87 US qt | 5.72 UK qt |
|---|
| Motor sistemleri | Partikül filtresi
|
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 1603 Kg
3534.01 lbs. |
|---|
| Maksimum ağırlık | 2168 Kg
4779.62 lbs. |
|---|
| Azami yük | 565 Kg
1245.61 lbs. |
|---|
| Bagaj hacmi en az | 718 Lt
25.36 cu. ft. |
|---|
| Yakıt deposu hacmi | 53 Lt
14 US gal | 11.66 UK gal |
|---|
| Tavan Yükü | 80 Kg
176.37 lbs. |
|---|
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg
3968.32 lbs. |
|---|
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg
1653.47 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 4634 mm
182.44 in. |
|---|
| Genişlik | 1866 mm
73.46 in. |
|---|
| aynalar dahil genişlik | 2128 mm
83.78 in. |
|---|
| Yükseklik | 1660-1655 mm
65.35 - 65.16 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 2804 mm
110.39 in. |
|---|
| Ön tekerlek izi | 1602 mm
63.07 in. |
|---|
| Arka tekerlek izi | 1596 mm
62.83 in. |
|---|
| ön çıkıntı | 931 mm
36.65 in. |
|---|
| arka çıkıntı | 899 mm
35.39 in. |
|---|
| Yerden yükseklik | 117 mm
4.61 in. |
|---|
| En az dönüş açısı | 11.39 m
37.37 ft. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
|---|
| Çekiş | Önden çekiş |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman EDC |
|---|
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
|---|
| Arka süspansiyon | Yarı bağımsız, helezon yay |
|---|
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 320 mm |
|---|
| Arka frenler | Disk, 290 mm |
|---|
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi)
|
|---|
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
|---|
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
|---|
| Lastik boyutu | 195/55 R20 |
|---|
| Jant Boyutu | 20 |