Renault Talisman 2.0 Blue dCi (200 bg) 4CONTROL EDC modelinin teknik özellikleri, motor gücü, menzili, batarya kapasitesi ve performans verileri hakkında kapsamlı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz.
| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Renault |
| Model | Talisman |
| Nesil | Renault Talisman |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 Blue dCi (200 bg) 4CONTROL EDC |
| Üretim başlangıç yılı | Aralık, 2018 yıl |
| Son üretim yılı | 2020 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| CO2 Emisyonları (WLTP) | 130 g/km |
| Şehir içi yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 5.5 Lt/100 km
42.77 US mpg 51.36 UK mpg 18.18 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 4.6 Lt/100 km
51.13 US mpg 61.41 UK mpg 21.74 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi (NEDC, WLTP eşdeğer) | 4.9 Lt/100 km
48 US mpg 57.65 UK mpg 20.41 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Dizel |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Emisyon Standardı | Euro 6 |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 121.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 4.1 Kg/Nm, 243.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 200 bg |
| Litre başına güç | 100.2 bg/Lt |
| Tork | 400 Nm 295.02 lb.-ft. |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | M9R |
| Motor hacmi | 1997 cm3 121.86 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Dizel - Commonrail |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 7.6 Lt 8.03 US qt | 6.69 UK qt |
| Motor sistemleri | Start & Stop Sistemi Partikül filtresi |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1645 Kg 3626.6 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 2197 Kg 4843.56 lbs. |
| Azami yük | 552 Kg 1216.95 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 608 Lt 21.47 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 1022 Lt 36.09 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 47 Lt 12.42 US gal | 10.34 UK gal |
| AdBlue tankı | 17 Lt 4.49 US gal | 3.74 UK gal |
| Tavan Yükü | 88 Kg 194.01 lbs. |
| Frenli treyler yükü (12%) | 1800 Kg 3968.32 lbs. |
| Frensiz treyler yükü | 750 Kg 1653.47 lbs. |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4849 mm 190.91 in. |
| Genişlik | 1868 mm 73.54 in. |
| aynalar katlı genişlik | 1890 mm 74.41 in. |
| aynalar dahil genişlik | 2081 mm 81.93 in. |
| Yükseklik | 1463 mm 57.6 in. |
| Dingil Mesafesi | 2809 mm 110.59 in. |
| ön çıkıntı | 959 mm 37.76 in. |
| arka çıkıntı | 1081 mm 42.56 in. |
| Yerden yükseklik | 145 mm 5.71 in. |
| En az dönüş açısı | 10.8 m 35.43 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman EDC |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler, 320 mm |
| Arka frenler | Disk, 290 mm |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) 4 döner tekerlek (arka döner tekerlek) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Elektrik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |