| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Roewe |
| Model | 360 |
| Nesil | Roewe 360 Plus |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.4 TGI (156 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 200 km/saat 124.27 mph |
| Motor | |
| Güç | 156 bg @ 5600 dev/dak |
| Tork | 235 Nm @ 1600-4000 dev/dak 173.33 lb.-ft. @ 1600-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 14E4E |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 6.7 Lt 7.08 US qt | 5.9 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 482 Lt 17.02 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4579 mm 180.28 in. |
| Genişlik | 1804 mm 71.02 in. |
| Yükseklik | 1490 mm 58.66 in. |
| Dingil Mesafesi | 2660 mm 104.72 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bükülme |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 205/55 R16 |
| Jant Boyutu | 16 |