| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Roewe |
| Model | 950 |
| Nesil | Roewe 950 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TGi (220 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2014 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.9 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.9 saniye |
| Maksimum sürat | 230 km/saat 142.92 mph |
| Motor | |
| Güç | 220 bg @ 5300 dev/dak |
| Tork | 350 Nm @ 2500-4000 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 2500-4000 dev/dak |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| soğutma sıvısı | 7.4 Lt 7.82 US qt | 6.51 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en az | 467 Lt 16.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 70 Lt 18.49 US gal | 15.4 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4996 mm 196.69 in. |
| Genişlik | 1857 mm 73.11 in. |
| Yükseklik | 1507 mm 59.33 in. |
| Dingil Mesafesi | 2837 mm 111.69 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 225/55 R17 97V |
| Jant Boyutu | 17 |