| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Roewe |
| Model | i6 |
| Nesil | Roewe i6 |
| Modifikasyonu (Motor) | 1.5 T (169 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2017 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 5.9 Lt/100 km
39.87 US mpg 47.88 UK mpg 16.95 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.5 saniye |
| Maksimum sürat | 210 km/saat 130.49 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg, 133.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 5.1 Kg/Nm, 196.9 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 169 bg @ 5600 dev/dak |
| Litre başına güç | 113.4 bg/Lt |
| Tork | 250 Nm @ 1700-4400 dev/dak 184.39 lb.-ft. @ 1700-4400 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 15E4E |
| Motor hacmi | 1490 cm3 90.93 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 4 Lt 4.23 US qt | 3.52 UK qt |
| soğutma sıvısı | 5.4 Lt 5.71 US qt | 4.75 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1270 Kg 2799.87 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 467 Lt 16.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 45 Lt 11.89 US gal | 9.9 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4671 mm 183.9 in. |
| Genişlik | 1835 mm 72.24 in. |
| Yükseklik | 1460 mm 57.48 in. |
| Dingil Mesafesi | 2715 mm 106.89 in. |
| Ön tekerlek izi | 1559 mm 61.38 in. |
| Arka tekerlek izi | 1555 mm 61.22 in. |
| Yerden yükseklik | 114 mm 4.49 in. |
| En az dönüş açısı | 11.2 m 36.75 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman DCT |
| Ön süspansiyon | Bağımsız tip McPherson |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 215/50 R17 |
| Jant Boyutu | 17 |