| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Roewe |
| Model | RX5 |
| Nesil | Roewe RX5 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TGI (220 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 2016 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Maksimum sürat | 208 km/saat 129.25 mph |
| Motor | |
| Güç | 220 bg @ 5300 dev/dak |
| Litre başına güç | 110.3 bg/Lt |
| Tork | 350 Nm @ 2500-4000 dev/dak 258.15 lb.-ft. @ 2500-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en fazla | 1639 Lt 57.88 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4556 mm 179.37 in. |
| Genişlik | 1855 mm 73.03 in. |
| Yükseklik | 1719 mm 67.68 in. |
| Dingil Mesafesi | 2700 mm 106.3 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 7 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Helezon yaylı ve viraj denge çubuğuna sahip bağımsız, McPherson tipi |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 235/50 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |