| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Roewe |
| Model | RX8 |
| Nesil | Roewe RX8 |
| Modifikasyonu (Motor) | 2.0 TGI (222 bg) AWD Aisin |
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2018 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | SUV |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 5 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 9.9 Lt/100 km
23.76 US mpg 28.53 UK mpg 10.1 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Motor | |
| Güç | 222 bg @ 5300 dev/dak |
| Litre başına güç | 111.3 bg/Lt |
| Tork | 360 Nm @ 2000-4000 dev/dak 265.52 lb.-ft. @ 2000-4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 20L4E |
| Motor hacmi | 1995 cm3 121.74 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Direkt enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
| Motor yağı kapasitesi | 5.2 Lt 5.49 US qt | 4.58 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Bagaj hacmi en fazla | 2178 Lt 76.92 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 68 Lt 17.96 US gal | 14.96 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4923 mm 193.82 in. |
| Genişlik | 1930 mm 75.98 in. |
| Yükseklik | 1840 mm 72.44 in. |
| Dingil Mesafesi | 2850 mm 112.2 in. |
| Yerden yükseklik | 202 mm 7.95 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Çekiş | Tüm tekerlekten çekiş (4x4) |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 6 vites, otomatik şanzıman Aisin |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Bağımsız çok bağlantılı süspansiyon |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Lastik boyutu | 255/60 R18; 255/55 R19; 255/50 R20 |
| Jant Boyutu | 18; 19; 20 |