| Genel bilgi |
| Marka | Rolls-Royce |
|---|
| Model | Ghost |
|---|
| Nesil | Rolls-Royce Ghost I |
|---|
| Modifikasyonu (Motor) | 6.6 V12 48V (570 bg) |
|---|
| Üretim başlangıç yılı | Nisan, 2009 yıl |
|---|
| Son üretim yılı | 2014 yıl |
|---|
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
|---|
| Gövde tipi | Sedan |
|---|
| Koltuk Sayısı | 5 |
|---|
| Kapı sayısı | 4 |
|---|
| Performans |
|---|
| Yakıt Tipi | Benzin |
|---|
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 4.9 saniye |
|---|
| Hızlanma 0 - 62 mph | 4.9 saniye |
|---|
| Maksimum sürat | 250 km/saat
155.34 mph |
|---|
| Emisyon Standardı | Euro 5 |
|---|
| Ağırlık/güç oranı | 4.1 Kg/bg, 241.5 bg/ton |
|---|
| Ağırlık/Tork oranı | 3 Kg/Nm, 330.5 Nm/ton |
|---|
| Motor |
|---|
| Güç | 570 bg @ 5250-6000 dev/dak |
|---|
| Litre başına güç | 86.4 bg/Lt |
|---|
| Tork | 780 Nm
575.3 lb.-ft. |
|---|
| Motor Modeli/Kodu | N74B66A |
|---|
| Motor hacmi | 6600 cm3
402.76 cu. in. |
|---|
| Silindir Adedi | 12 |
|---|
| Motor konfigürasyonu | V motor |
|---|
| Silindir başına düşen valf | 4 |
|---|
| Motor aspirasyonu | Turbo kompresör, Intercooler |
|---|
| Motor yağı kapasitesi | 11 Lt
11.62 US qt | 9.68 UK qt |
|---|
| Hacim ve ağırlıklar. |
|---|
| Ağırlık | 2360 Kg
5202.91 lbs. |
|---|
| Boyutlar |
|---|
| Uzunluk | 5399 mm
212.56 in. |
|---|
| Genişlik | 1948 mm
76.69 in. |
|---|
| Yükseklik | 1550 mm
61.02 in. |
|---|
| Dingil Mesafesi | 3295 mm
129.72 in. |
|---|
| Şanzıman, fren ve süspansiyon |
|---|
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 8 vites, otomatik şanzıman |
|---|
| Ön süspansiyon | Havalı süspansiyonu |