| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rolls-Royce |
| Model | Silver Dawn |
| Nesil | Rolls-Royce Silver Dawn |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6 (128 bg) Automatic |
| Üretim başlangıç yılı | 1951 yıl |
| Son üretim yılı | 1955 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Sedan |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 4 |
| Performans | |
| Ortalama yakıt tüketimi | 20.2 Lt/100 km
11.64 US mpg 13.98 UK mpg 4.95 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 60 mph | 16.2 saniye |
| Maksimum sürat | 140 km/saat 86.99 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 15 Kg/bg, 66.9 bg/ton |
| Motor | |
| Güç | 128 bg |
| Litre başına güç | 28 bg/Lt |
| Motor düzeni | Ön, boyuna |
| Motor hacmi | 4566 cm3 278.63 cu. in. |
| Silindir Adedi | 6 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 91.95 mm 3.62 in. |
| Silindir içi vuruş | 114.3 mm 4.5 in. |
| Sıkıştırma oranı | 6.75:1 |
| Silindir başına düşen valf | 2 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Karbüratör |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | OHV |
| Motor yağı kapasitesi | 9 Lt 9.51 US qt | 7.92 UK qt |
| soğutma sıvısı | 18 Lt 19.02 US qt | 15.84 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1914 Kg 4219.65 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 82 Lt 21.66 US gal | 18.04 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 5168 mm 203.46 in. |
| Genişlik | 1778 mm 70 in. |
| Yükseklik | 1670 mm 65.75 in. |
| Dingil Mesafesi | 3048 mm 120 in. |
| Ön tekerlek izi | 1435 mm 56.5 in. |
| Arka tekerlek izi | 1485 mm 58.46 in. |
| Yerden yükseklik | 191 mm 7.52 in. |
| En az dönüş açısı | 12.5 m 41.01 ft. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 4 vites, otomatik şanzıman |
| Ön süspansiyon | Bağımsız helezon yaylı süspansiyon |
| Arka süspansiyon | Yay |
| Ön frenler | Kampana |
| Arka frenler | Kampana |
| Direksiyon tipi | Devirdaim toplu dişli kutusu |
| Lastik boyutu | Ön lastikler: 215/75 R16 Arka lastikler: 215/75 R16 |
| Jant Boyutu | 6.5J x 16 |