| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Ronart |
| Model | Lightning |
| Nesil | Ronart Lightning |
| Modifikasyonu (Motor) | 4.6 i V8 32V (325 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | Ekim, 1999 yıl |
| Son üretim yılı | Haziran, 2003 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Cabriolet |
| Koltuk Sayısı | 2 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 16 Lt/100 km
14.7 US mpg 17.66 UK mpg 6.25 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 10 Lt/100 km
23.52 US mpg 28.25 UK mpg 10 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 5 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 5 saniye |
| Maksimum sürat | 290 km/saat 180.2 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 4.3 Kg/bg, 232.1 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 3.4 Kg/Nm, 290.7 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 325 bg @ 5800 dev/dak |
| Litre başına güç | 70.6 bg/Lt |
| Tork | 407 Nm @ 4800 dev/dak 300.19 lb.-ft. @ 4800 dev/dak |
| Motor düzeni | Orta, enine |
| Motor hacmi | 4601 cm3 280.77 cu. in. |
| Silindir Adedi | 8 |
| Motor konfigürasyonu | V motor |
| Silindir çapı | 90.2 mm 3.55 in. |
| Silindir içi vuruş | 90 mm 3.54 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.85:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1400 Kg 3086.47 lbs. |
| Yakıt deposu hacmi | 73 Lt 19.28 US gal | 16.06 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4470 mm 175.98 in. |
| Genişlik | 1870 mm 73.62 in. |
| Yükseklik | 1195 mm 47.05 in. |
| Dingil Mesafesi | 2590 mm 101.97 in. |
| Ön tekerlek izi | 1590 mm 62.6 in. |
| Arka tekerlek izi | 1575 mm 62.01 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın arka tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Arkadan İtiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Çift salıncaklı |
| Arka süspansiyon | Enine sabitleyici |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 245/45 R18 |
| Jant Boyutu | 18 |