| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 100 |
| Nesil | Rover 100 (METRO) (XP) |
| Modifikasyonu (Motor) | 114 GTI 16V (103 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1991 yıl |
| Son üretim yılı | 1998 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Hatchback |
| Koltuk Sayısı | 5 |
| Kapı sayısı | 3 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 8.1 Lt/100 km
29.04 US mpg 34.87 UK mpg 12.35 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 5 Lt/100 km
47.04 US mpg 56.5 UK mpg 20 km/Lt |
| Ortalama yakıt tüketimi | 6.6 Lt/100 km
35.64 US mpg 42.8 UK mpg 15.15 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 8.6 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 8.6 saniye |
| Maksimum sürat | 187 km/saat 116.2 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 8.2 Kg/bg, 122.6 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.6 Kg/Nm, 151.2 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 103 bg @ 6000 dev/dak |
| Litre başına güç | 73.8 bg/Lt |
| Tork | 127 Nm @ 5000 dev/dak 93.67 lb.-ft. @ 5000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | K16 |
| Motor hacmi | 1396 cm3 85.19 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 75 mm 2.95 in. |
| Silindir içi vuruş | 79 mm 3.11 in. |
| Sıkıştırma oranı | 9.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Motor yağı kapasitesi | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| soğutma sıvısı | 4.5 Lt 4.76 US qt | 3.96 UK qt |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 840 Kg 1851.88 lbs. |
| Maksimum ağırlık | 1290 Kg 2843.96 lbs. |
| Azami yük | 450 Kg 992.08 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 229 Lt 8.09 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 552 Lt 19.49 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 35 Lt 9.25 US gal | 7.7 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 3521 mm 138.62 in. |
| Genişlik | 1550 mm 61.02 in. |
| Yükseklik | 1377 mm 54.21 in. |
| Dingil Mesafesi | 2269 mm 89.33 in. |
| Ön tekerlek izi | 1348 mm 53.07 in. |
| Arka tekerlek izi | 1297 mm 51.06 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Sürükleme |
| Ön frenler | Disk |
| Arka frenler | Kampana |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/55 R13 |