| Genel bilgi | |
|---|---|
| Marka | Rover |
| Model | 200 |
| Nesil | Rover 200 Coupe (XW) |
| Modifikasyonu (Motor) | 218i (145 bg) |
| Üretim başlangıç yılı | 1994 yıl |
| Son üretim yılı | 2000 yıl |
| Güç ünitesi mimarisi | İçten yanmalı motor |
| Gövde tipi | Coupe |
| Koltuk Sayısı | 4 |
| Kapı sayısı | 2 |
| Performans | |
| Şehir içi yakıt tüketimi | 11.2 Lt/100 km
21 US mpg 25.22 UK mpg 8.93 km/Lt |
| Şehir dışı yakıt tüketimi | 6.3 Lt/100 km
37.34 US mpg 44.84 UK mpg 15.87 km/Lt |
| Yakıt Tipi | Benzin |
| Hızlanma 0 - 100 km/saat | 7.8 saniye |
| Hızlanma 0 - 62 mph | 7.8 saniye |
| Maksimum sürat | 211 km/saat 131.11 mph |
| Ağırlık/güç oranı | 7.5 Kg/bg, 133 bg/ton |
| Ağırlık/Tork oranı | 6.3 Kg/Nm, 159.6 Nm/ton |
| Motor | |
| Güç | 145 bg @ 6750 dev/dak |
| Litre başına güç | 80.8 bg/Lt |
| Tork | 174 Nm @ 4000 dev/dak 128.34 lb.-ft. @ 4000 dev/dak |
| Motor düzeni | Ön, enine |
| Motor Modeli/Kodu | 18K4K |
| Motor hacmi | 1795 cm3 109.54 cu. in. |
| Silindir Adedi | 4 |
| Motor konfigürasyonu | Sıralı |
| Silindir çapı | 80 mm 3.15 in. |
| Silindir içi vuruş | 89.3 mm 3.52 in. |
| Sıkıştırma oranı | 10.5:1 |
| Silindir başına düşen valf | 4 |
| Yakıt enjeksiyon sistemi | Çok noktalı enjeksiyon |
| Motor aspirasyonu | Atmosferik motor |
| Valf yapısı | DOHC |
| Hacim ve ağırlıklar. | |
| Ağırlık | 1090 Kg 2403.04 lbs. |
| Bagaj hacmi en az | 300 Lt 10.59 cu. ft. |
| Bagaj hacmi en fazla | 610 Lt 21.54 cu. ft. |
| Yakıt deposu hacmi | 55 Lt 14.53 US gal | 12.1 UK gal |
| Boyutlar | |
| Uzunluk | 4270 mm 168.11 in. |
| Genişlik | 1680 mm 66.14 in. |
| Yükseklik | 1370 mm 53.94 in. |
| Dingil Mesafesi | 2550 mm 100.39 in. |
| Ön tekerlek izi | 1480 mm 58.27 in. |
| Arka tekerlek izi | 1470 mm 57.87 in. |
| Şanzıman, fren ve süspansiyon | |
| Aktarma mimarisi | İYM aracın ön tekerleklerini hareket ettiriyor. |
| Çekiş | Önden çekiş |
| Vites sayısı ve şanzıman tipi | 5 vites, manuel şanzıman |
| Ön süspansiyon | Salıncak |
| Arka süspansiyon | Helezon yay |
| Ön frenler | Hava soğutmalı diskler |
| Arka frenler | Disk |
| Yardımcı sistemler | ABS (fren sistemi) |
| Direksiyon tipi | Direksiyon kutusu |
| Direksiyon | Hidrolik Direksiyon |
| Lastik boyutu | 185/55 R15 |